ZS Somianka
ZS Somianka
ZS Somianka

Projekt Szkoła Przyszłości

Opublikowano: wtorek, 19, czerwiec 2018

W bieżącym roku szkolnym 83 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w projekcie pt.”Szkoła przyszłości – rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów szkół w Gminie Somianka”. Odbywały się następujące rodzaje zajęć:

Czytaj więcej: Projekt Szkoła Przyszłości

Ogólnopolski konkurs plastyczny

Opublikowano: wtorek, 19, czerwiec 2018

OCZAMI MŁODYCH

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ekologicznym konkursie plastycznym, objętym honorowym patronatem  Banku Ochrony Środowiska i Poczty Polskiej.

Zadaniem uczniów było wykonać  projekt znaczka pocztowego pod hasłem

„Ratujmy klimat”.

Szkolna komisja konkursowa wyłoniła  zwycięzców:

I miejsce – Gabriela Szabłowska kl. II b gimnazjum, tytuł pracy „Drzewo życia”

II miejsce – Paulina Kaliściak  kl. VI szkoła podstawowa „Środowisko ponad wszystko”

III miejsce – Nikola Gromoł  kl.V szkoła podstawowa „Ziemia w naszych rękach”

Pozostali uczestnicy konkursu:

Maja Rucińska klasa V

Michał Karol Jeż klasa V

Kacper Piątek klasa III a gimnazjum.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe albumy książkowe, a ich prace zostały przekazane do dalszego etapu konkursu.

Szkolnym opiekunem konkursu jest pani Grażyna Cholewińska.

Zdjęcie

 

Stop uzależnieniom

Opublikowano: środa, 06, czerwiec 2018

Konkurs szkolny

W dniu 4 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Stop uzależnieniom", w którym brali udział uczniowie klas IV i V naszej szkoły.

Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy dzieci na temat szkodliwości różnego rodzaju nałogów, promowanie wśród uczniów postaw prozdrowotnych oraz rozwijanie kreatywności.

Spośród wszystkich prac, dzieci nie biorące udziału w konkursie, wybrały trzy - wedłlug nich, najlepsze. Najbardziej podobały się plakaty wykonane przez:

  • Dawida Jeża z kl.IV
  • Alicję Ostatek z kl.V
  • Mateusza Wasika z kl.V

Wsztystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości.

Organizatorem konkursu była p. Katarzyna Krysiak.

Zdjęcie1 Zdjęcie2 Zdjęcie3

Wycieczka do Płocka

Opublikowano: środa, 13, czerwiec 2018

   We wtorek 12 czerwca, uczniowie klas IV-VI naszej szkoły, wraz z wychowawcami, byli na wycieczce w Płocku. Po mieście oprowadzał nas pan przewodnik, opowiadając o jego ciekawej historii. Uświadomiliśmy sobie, że chociaż Płock nie jest zbytnio od nas oddalony, to tak mało o nim wiemy.

  Wśród miejsc, które odwiedziliśmy znalazła się Katedra płocka, gdzie spoczywają prochy dawnych władców Polski - Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Podziwialiśmy też zbiory muzeum sztuki secesyjnej, m.in. biżuterię, ceramikę i szkło, obrazy i meble. Ze Wzgórza Tumskiego, skarpy wznoszącej się ponad 40 metrów nad doliną Wisły, oglądaliśmy panoramę miasta, amfiteatr oraz słynne płockie molo. Na koniec odbyliśmy rejs statkiem po Wiśle.

   Wycieczka była bardzo udana, tym bardziej, że pogoda dopisała.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Bogatsza SPInKA

Opublikowano: piątek, 01, czerwiec 2018

     Szkolny Punkt Informacji i Kariery wyposażony został w tablicę multimedialną, komputer, urządzenie wielofunkcyjne, gry planszowe i środki dydaktyczne. Opiekun SPInKi gromadzi i udostępnia uczniom na bieżąco materiały związane z ich przyszłymi wyborami edukacyjno-zawodowymi. W sali odbywają się grupowe i indywidualne spotkania z doradcą zawodowym, który prowadzi zajęcia w ramach realizowanego projektu „Inteligentny –model doradztwa zawodowego w powiecie wyszkowskim”. Warsztaty pozwalają rozwijać aktywność i kreatywność uczniów, uczą pracy zespołowej, a także przybliżają kierunki dalszego kształcenia i świat zawodów. Dodatkowe, indywidualne konsultacje z doradcą dotyczące wyboru szkoły, cieszą się zainteresowaniem uczniów klas III, którzy w czasie rozmów określają swoje mocne i słabe strony, zainteresowania i umiejętności oraz poznają ofertę szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wyszkowskiego.

     W SPInce odbywają się ponadto zajęcia z doradztwa zawodowego prowadzone w klasie VII, czasami godziny wychowawcze i dodatkowe zajęcia. To miejsce w szkole, które wszyscy chętnie odwiedzają.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Somiance
Somianka 24B
07-203 Somianka
Dyrektor: Agnieszka Augustynik 
Tel. 029 741-87-20
www.zssomianka.pl 
e-mail: zssomianka@poczta.onet.pl

Uwagi i wnioski dot. pracy szkoły prosimy kierować na adres email podany w kontaktach.