ZS Somianka
ZS Somianka
ZS Somianka

Gminny Konkurs Matematyczny dla szkół podstawowych

Opublikowano: poniedziałek, 22, maj 2017

W czwartek 18 maja uczniowie Szkoły Podstawowej brali udział w gminnym konkursie matematycznym, który odbył się w Ulasku. W kategorii klas I-III reprezentowali nas Kacper Pązik i Patryk Brejnak z klasy III, którzy zajęli odpowiednio I i III miejsce. W zmaganiach klas IV-VI uczestniczyli Oliwia Jeż i Paweł Pietrzak z klasy V. Wszystkim uczestnikom gratulujemy nieprzeciętnej wiedzy i życzymy wielu osiągnięć w przyszłości. 

 Zdjęcie1 Zdjęcie2 Zdjęcie3 Zdjęcie4

Konkurs plastyczny

Opublikowano: środa, 10, maj 2017

W trosce o nasze bezpieczeństwo

 

29 marca bieżącego roku odbyły się eliminacje szkolne do powiatowego konkursu plastycznego pod patronatem Państwowej Straży Pożarnej. Zgłosiło się 18 uczniów z klas I-III, IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

 

kat. I-III

I miejsce – Amelia Depta kl.I

II miejsce – Maja Bryczyńska kl.I

III miejsce - Filip Nożykowski kl.I

 

kat. IV-VI

I miejsce – Amelia Szurawska kl,VI

II miejsce – Paulina Kaliściak kl.VI

III miejsce – Alicja Pachulska kl.V

 

kat. gimnazjum

I miejsce – Gabriela Szabłowska kl.Ib

II miejsce – Oskar Kuchta kl.Ib

III miejsce – Julia Chrzanowska ka l.Ib

 

Dodatkowo komisja konkursowa wyróżniła następujących uczniów:

Nikola Szczerba klasa III

Klaudia Kuchta klasa VI

Milena Chmielewska Klasa Ia

Sylwia Piotrowska klasa Ib

  

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom!

 

Zdjęcie1 Zdjęcie2

 

Mobilne Planetarium w naszej szkole

Opublikowano: czwartek, 27, kwiecień 2017

     26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Mobilne Planetarium. Kopułę namiotu rozstawiono na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby odbyć podróż w najdalsze zakątki kosmosu i zagłębić się w fascynujący świat astronomii.

     Młodsze dzieci rozpoczęły kosmiczną podróż od obserwowania Układu Słonecznego z okien rakiety, a następnie odwiedziły każdą z planet, lądując w końcu na Księżycu. Projekcje dla starszych poruszały zagadnienia dotyczące m.in.: powstania Układu Słonecznego, Teorii Geocentrycznej i Heliocentrycznej, następstw ruchu wirowego i obiegowego Ziemi oraz zaćmienia Słońca. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik miał okazję spotkać astronautę i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie.

     Pokazy wzbudziły ciekawość uczniów i dostarczyły im niesamowitych przeżyć.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj.

Konkurs ekologiczny

Opublikowano: poniedziałek, 08, maj 2017

     22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Wymyślono go po to, aby miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. W tym dniu tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizują manifestacje, konferencje, spotkania i akcje na rzecz ochrony przyrody. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

Z okazji Dnia Ziemi 20 kwietnia naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Ekologiczny, zorganizowany przez p. Grażynę Cholewińską, nauczyciela przyrody.

    W konkursie wzięło udział 29 osób z klas piątej i szóstej szkoły podstawowej. Uczniowie rozwiązywali samodzielnie test składający się z 30 zadań zamkniętych. Najlepszy wynik uzyskała Paulina Kaliściak (kl.V) zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo dwie uczennice Oliwia Jeż, klasa V oraz Sandra Kupiec, klasa VI. Trzecie miejsce zajęła Daria Paź z klasy VI. Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki

    Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział!

 

Zdjęcie

Przedstawienie wielkanocne

Opublikowano: poniedziałek, 10, kwiecień 2017

       „W Krzyżu jest miłość”- pod takim hasłem 10 kwietnia 2017 roku odbyło się przedstawienie wielkanocne przygotowane przez dzieci i młodzież z naszej szkoły, pod kierunkiem pani Grażyny Augustyniak. Był to montaż słowno-muzyczny skłaniający do refleksji nad symboliką krzyża. Widowisko uświadomiło nam, że każdy z nas dźwiga własny krzyż, który jest drogą prowadzącą do zbawienia.

Zdjęcia w galerii.

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Somiance
Somianka 24B
07-203 Somianka
Dyrektor: Agnieszka Augustynik 
Tel. 029 741-87-20
www.zssomianka.pl 
e-mail: zssomianka@poczta.onet.pl

Uwagi i wnioski dot. pracy szkoły prosimy kierować na adres email podany w kontaktach.