ZS Somianka
ZS Somianka
ZS Somianka

Wycieczka do Pułtuska

Opublikowano: poniedziałek, 20, czerwiec 2016

Dnia 6 czerwca 2016 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klas Ia i Ib były na wycieczce w Pultusku i w Pniewie.

W Pułtusku zwiedziły najdłuższy rynek w Europie i były w sali zabaw "AKMA". W Pniewie w Kuźni Kurpiowskiej oglądały narzędzia pracy i wystrój pomieszczeń z dawnych czasów. Piekły "fafernuchy", tj. ciasteczka z miodem, robiły wiosenne kwiaty z krepiny i serwetki kurpuiowskie z kolorowego papieru.

Organizatorkami wycieczki były panie: Bożena Giemzała, Ewa Łach i Katarzyna Pyt-Koczara. 

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Święto Rodziny inaczej

Opublikowano: czwartek, 16, czerwiec 2016

Dn. 13.06. 2016r. grupa uczniów klasy II wraz z rodzicami i wychowawczynią Danutą Gałązka udała się na wycieczkę do Torunia. Postanowiono w taki właśnie sposób obchodzić Święto Rodziny. Zamiast tradycyjnej części artystycznej był wspólnie spędzony czas. Grupa zwiedziła Muzeum Toruńskiego Piernika, Rynek Staromiejski, a na nim: Krzywą wieżę, ruiny zamku krzyżackiego, mury miasta, pomnik M. Kopernika, Kościół NMP. Dużą atrakcją była wystawa „Ziemia” w Planetarium i samodzielnie przeprowadzane eksperymenty. Pogoda dopisywała i humory też. Ponadto każdy wracał z zakupionymi toruńskimi przysmakami czyli piernikami.

Zdjęcia w galerii.

Dzień Dziecka

Opublikowano: środa, 08, czerwiec 2016

Tradycyjnie, dzień 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole pod znakiem wspólnej zabawy i rozrywek. Uczniowie uczestniczyli w pikniku rekreacyjnym, oglądali filmy, tańczyli na dyskotece, brali udział w zmaganiach sportowych i konkurencjach sprawnościowych, a klasy IIA gimnazjum i V SP wraz z wychowawcami wyjechały na wycieczki rowerowe po okolicy.

Dzień ten różnił się od zwykłego dnia spędzonego w ławce szkolnej. 

Zdjęcia w galerii.

Zdrowie w twoich rękach

Opublikowano: środa, 08, czerwiec 2016

II edycja szkolnego konkursu „Wiedzy o zdrowiu” zorganizowana została w naszej placówce w ramach programu „Trzymaj Formę”. Program jest ogólnopolską inicjatywą promującą zdrowy styl życia obejmujący zbilansowane odżywianie połączone z regularną i konsekwentną aktywnością fizyczną.

W ramach konkursu uczestnicy stanęli przed sprawdzeniem wiedzy na temat zdrowia, nawyków związanych ze stylem życia i profilaktyki prozdrowotnej. Arkusz miał formę testu obejmującego 25 pytań, w tym  jednokrotnego wyboru i zadań otwartych.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy V – VI szkoły podstawowej:

I miejsce-  Natalia Wojtkowska; ucz. kl. VI

II miejsce – Natalia Lewandowska; ucz. kl. VI

III miejsce -Wiktoria Salamon; ucz. kl. VI

Klasy I – III gimnazjum

I miejsce – Natalia Pachulska; ucz. kl. II A

II miejsce- Alicja Gąsior; ucz. kl. II A

III miejsce Kacper Kalinowski; ucz. kl. II B

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE I ZAPRASZAMY ZA ROK.

Zdjęcie1 Zdjęcie2

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Opublikowano: poniedziałek, 06, czerwiec 2016

Szkolenie dla pracowników naszej szkoły

Nie bój się reagować. Twoje działanie może komuś uratować życie.

Podstawowe zasady postępowania:

Najpierw sprawdź, czy bezpiecznie możesz udzielić pomocy. Ostrożnie zbadaj ofiarę. Sprawdź, czy jest przytomna oraz skontroluj podstawowe funkcje życiowe, takie jak tętno i oddech. Delikatnie odchyl jej głowę do tyłu - często ten ruch przywraca normalny oddech. Jeśli jest krwotok, staraj się go zatamować. Jeśli przestało pracować serce i poszkodowany nie oddycha, podejmij czynności reanimacyjne (masaż serca) i wezwij pogotowie. Gdy ofiara ma poważne obrażenia szyi lub pleców, nie wolno jej ruszać – chyba, że ratujemy ją przed pożarem, wybuchem itp. U ofiar wypadków samochodowych zawsze musisz podejrzewać uszkodzenie kręgosłupa.

Numery służb ratowniczych:

997 – Policja

998 - Straż Pożarna

999 - Pogotowie Ratunkowe

112 - bezpłatne połączenie alarmowe, można je zrealizować z dowolnego telefonu komórkowego.

 Zdjęcie1 Zdjęcie2 Zdjęcie3

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Somiance
Somianka 24B
07-203 Somianka
Dyrektor: Agnieszka Augustynik 
Tel. 029 741-87-20
www.zssomianka.pl 
e-mail: zssomianka@poczta.onet.pl

Uwagi i wnioski dot. pracy szkoły prosimy kierować na adres email podany w kontaktach.