ZS Somianka
ZS Somianka
ZS Somianka

Apel 3-majowy

Opublikowano: wtorek, 30, kwiecień 2019

   30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

   Montaż słowno-muzyczny, z tej okazji, przygotowali uczniowie klsy VI. Zawarli w nim najważniejsze fakty historyczne, które przybliżyły dzieciom i młodzieży okoliczności powstania pierwszego w Europie i drugiego na świecie dokumentu, regulujacego ustrój prawny państwa. Wspólnie odśpiewany hymn narodowy, teksty recytowanych wierszy i piosenek, a także słowa pani dyrektor zachęciły do chwili refleksji nad tym, czym jest wolność, ojczyzna i patriotyzm dla każdego z nas.

Zdjęcia w galerii.

Powitanie wiosny

Opublikowano: czwartek, 21, marzec 2019

   W czwartek 21 marca społeczność naszej szkoły tradycyjnie pożegnała zimę, topiąc kukłę Marzanny. Kolorowy korowód radośnie maszerował, ciesząc się słońcem. Po powrocie do szkoły młodsi uczniowie bawili się ze swoimi opiekunami w swietlicy szkolnej, a starsi rozgrywali mecze piłki nożnej na sali gimnastycznej.

   Pierwszy wiosenny spacer dostarczył nam dużo pozytywnej energii.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dzień Kobiet

Opublikowano: sobota, 09, marzec 2019

     Jak co roku, z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyły się małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób. Chłopcy obdarowali koleżanki miłymi upominkami, a nauczycielki kwiatami i słodyczami. Z tej okazji starsi uczniowie przygotowali i zaprezentowali program artystyczny, na który składały się wesołe scenki przeplatane piosenkami. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w dobry humor.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Spotkanie z misjonarzem

Opublikowano: czwartek, 21, marzec 2019

   W dniu 20 marca odwiedził naszą szkołę o.Marek Grzech, misjonarz werbista, który przez wiele lat pracował w Afryce. Podczas spotkań z uczniami opowiadał o życiu i zwyczajach mieszkańców Zambii. Dzielił się swoimi doświadczeniami z pracy misyjnej, a także zwracał uwagę na problemy ludzi zamieszkujących Czarny Kontynent.

   Wizyta ojca Marka wzbogaciła wiedzę naszych uczniów na temat misji i warunków życia w Afryce.

 Foto1  Foto2  Foto3  Foto4

Zawody sportowe

Opublikowano: środa, 06, marzec 2019

Turniej piłki ręcznej     

       6 marca br. uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych zawodach w piłce ręcznej, które odbyły się w Woli Mystkowskiej. W kategorii klas V - VI nasi reprezentanci zajęli 2 miejsca. W starszej grupie, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, zostali zwycięzcami turnieju.

       Gratulujemy !

Foto1  Foto2  Foto3  Foto4  Foto5 

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Somiance
Somianka 24B
07-203 Somianka
Dyrektor: Agnieszka Augustynik 
Tel. 029 741-87-20
www.zssomianka.pl 
e-mail: zssomianka@poczta.onet.pl

Uwagi i wnioski dot. pracy szkoły prosimy kierować na adres email podany w kontaktach.